Przejdź do treści
Proszę czekać...
Plakat zapowiadający 27 Festiwal Kompozytorów Polskich z ryrunkiem czarnych oprawek okularów, w które wpisane są czarne nuty oraz żółta nazwa festiwalu także na czarnych nutach
Wiesław Łysakowski jest autorem plakatu 27. Festiwalu Kompozytorów Polskich im. H.M. Góreckiego w Bielsku-Białej. Ze względu na tytuł wydarzenia "Moniuszko na nowo!" oraz bohatera tegorocznej edycji, motywem przewodnim są... okulary. FKP odbędzie się w dniach 10-12 października 2024.

Wiesław Łysakowski studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1990 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem z Kształtowania Otoczenia w Zakresie Komunikacji Wizualnej w pracowni prof. Michała Klisia, autora pierwszego festiwalowego plakatu w 1996 roku. 

Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Jest członkiem ZPAP Okręg Bielsko-Biała od 2018 roku. Zajmuje się plakatem, rysunkiem, malarstwem olejnym, projektowaniem graficznym. Projektuje okładki książek, opracowania graficzne i ilustracje wydawnictw książkowych, opakowania i identyfikacje wizualne firm (znaki graficzne, logotypy itp.). W jego dorobku jest także projekt i realizacja muralu „Ratujmy beskidzkie lasy” w Warszawie.

Ma na swoim koncie liczne wyróżnienia i nagrody. Jest autorem wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, głównie w dziedzinie plakatu.