Przejdź do treści
Proszę czekać...
zdjęcie

Joanna Korpiela-Jatkowska

sopran

Ukończyła bielską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia (otrzymała dyplomy z rytmiki i fortepianu) oraz Łódzką Akademię Muzyczną, Wydział Wokalno-Aktorski. Brała udział w wielu krajowych (Wratislavia Cantans) i międzynarodowych festiwalach wokalnych, m.in. w Niemczech i Holandii.

W latach 1993-1996 koncertowała w kraju i za granicą z oktetem wokalnym All Antico. Współpracowała także z Bielskim Triem Barokowym im. G.F. Telemanna. W latach 1996-1999 pracowała na etacie solistki w teatrach muzycznych w Gdyni i Gliwicach, kreując role Cosetty w Les Miserables, Fiametty w spektaklu Boccaccio, Hanny w Wesołej wdówce oraz Luizy w The Fantastic’s.

W latach 1997-2003 koncertowała w krajach Europy i Azji. Po powrocie do kraju prowadziła w Bielsku-Białej Młodzieżowy Teatr Muzyczny i Instytut Sztuki Dojrzałej, które mają na koncie wiele bardzo udanych spektakli musicalowych i dramatycznych. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną i koncertuje, wykonując m.in. cykle pieśni, arie operowe, operetkowe i musicalowe, a także muzykę rozrywkową.