Przejdź do treści
Proszę czekać...
Pianista Jacek Obstarczyk gra na fortepianie, ubrany jest w czarny smoking, białą koszulę oraz czarną muszkę

Jacek Obstarczyk

fortepian

Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, dyrygent. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat pod okiem swojego ojca. Po ukończeniu Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej, kontynuował edukację w Akademii Muzycznej w Katowicach, a następnie w Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. 

Jako pianista oraz kompozytor jest laureatem wielu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. W roku 2012 zdobył trzecie miejsce na konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest, a dwa lata później, wraz ze swoim zespołem The ThreeX, otrzymał Grand Prix oraz złoty medal na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Osace w Japonii.

W roli dyrygenta współpracuje między innymi z Bielską Orkiestrą Kameralną i ma na swoim koncie liczne występy w kraju, jak i za granicą. 

Oprócz muzyki klasycznej, zajmuje się również wieloma innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak: jazz, gospel, soul, pop. Jest członkiem i współtwórcą zespołu The ThreeX. Występował w większości krajów Europy, jak również w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Chile, Japonii, Chinach, Indiach oraz Australii.

W swoim dorobku posiada pięć albumów studyjnych: Das Kleine Wien Trio – 1, The ThreeX – Unchained, Rebelión, Zoltán Kiss/Jacek Obstarczyk – Non Stop, The ThreeX – Playground oraz album DVD The ThreeX – Mindbowing.

Jest współtwórcą Festiwalu Muzyki Crossover w Bielsku-Białej.

W 2017 roku, wraz z zespołem The ThreeX, otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki IKAR za szczególne osiągnięcie artystyczne.