Przejdź do treści
Proszę czekać...
Pianistka Agata Adamczyk pozuje w czarnej sukience i złotym wisorkiem, ma ciemne włosy i usta podkreślone czerwoną szminką
Agata Adamczyk, fot. Krzysztof Morcinek

Agata Adamczyk

fortepian

Studiowała w Akademii Muzycznej  w Krakowie w klasie prof. Ludwika Stefańskiego i prof. Jerzego Łukowicza.

Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich m. in.  w Zurychu pod kierunkiem R.Buchbindera, w Weimarze pod kierunkiem prof. P. Badury-Skody, w Annecy pod kierunkiem prof.Elianne Richepin.  

W roku 1996 odbył się przewód kwalifikacyjny I stopnia w AM w Krakowie, po którym uzyskała tytuł adiunkta na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. 

Jest współwykonawcą kilku płyt: Muzyka w Bielsku-Białej I oraz Klejnoty Muzyki Polskiej - obydwie pozycje nagrane przez muzyków Bielskiego Towarzystwa Muzycznego; Muzyka romantyczna, na której występuje jako solistka i kameralistka oraz płyty monograficznej Jan Sztwiertnia. Utwory fortepianowe i kameralne, na której znalazły się niepublikowane utwory kompozytora wywodzącego się z ziemi cieszyńskiej. 

Nagrywała dla Radia Katowice, Katowickiej Telewizji Regionalnej oraz  Telewizji Bielskiej. Posiada w swoim dorobku liczne nagrania archiwalne i koncertowe.

Koncertowała w Niemczech, Czechach, Szwajcarii, Włoszech, Bułgarii i na Węgrzech.