VI Festiwal Kompozytorów Polskich - Zygmunt Konieczny, Andrzej Kurylewicz i Zbigniew Preisner - 2001 | Festiwal Kompozytorów Polskich
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

VI Festiwal Kompozytorów Polskich - Zygmunt Konieczny, Andrzej Kurylewicz i Zbigniew Preisner - 2001

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/bckbielsko/ftp/fkpbb.pl/includes/menu.inc).

Zygmunt Konieczny, Andrzej Kurylewicz i Zbigniew Preisner – to trójka bohaterów VI edycji Festiwalu Kompozytorów Polskich, który odbywał się w dniach od 4 do 6 października 2001. Każdy z nich został uhonorowany specjalnym koncertem.

Zygmunt Konieczny to artysta związany z Piwnicą Pod Baranami i kompozytorem muzyki teatralnej.Szczególnie chętnie ilustruje muzycznie dramaty Wyspiańskiego.
Andrzej Kurylewicz – kompozytor, pianista jazzowy i klasyczny, określający się jako przedstawiciel post-awangardy.

Zbigniew Preisner urodził się w Bielsku-Białej. Od 1978 roku jest związany z krakowską Piwnicą Pod Baranami. Kompozytor muzyki filmowej. Szczególne zainteresowanie wzbudziła jego muzyka do filmów Krzysztofa Kieślowskiego.

V Festiwal Kompozytorów Polskich - Karol Szymanowski - 2000 VII Festiwal Kompozytorów Polskich - Mieczysław Karłowicz - 2002